FAQs

Každá otázka má u nás v Tiskovně svou odpověď.
Pro ty nejčastější jsme vytvořili tuto stránku.

Jsou rozměry vašich produktů standardizované?

Naše rozměry vychází ze standardizovaných rozměr, ale přesných rozměrů se nedržíme. Ve většině případů vycházíme právě z rozměru A6, který je pro naše výrobky optimálním rozměrem a cítíme, že ve větších formátech by výrobky ztráceli na své atraktivnosti.

Jaký je rozdíl mezi barvou a slepotiskem?

Proces tisku je v obou těchto případech takřka totožný jen s jediným rozdílem. Při slepotisku se na raznici nenanáší barva. Výsledným efektem je tedy jen ražba, která je hmatatelná a viditelná díky hře světla a stínů a díky kterým můžete skvěle zdůraznit přirozenou krásu knihtisku z naší Tiskovny.

Nabízíte také takzvaně Foil Printing, ražbu s fólií?

V současné době bohužel nemůžeme nabídnout tisk pomocí fólií. V nabídce však máme metalické inkousty, které díky svému složení mohou vytvořit stejně zajímavý efekt, zejména pak na tmavších papírech.

Vytisknete pro mě návrh/design, který jsem viděl(-a) někde jinde?

Tento druh spolupráce s námi bohužel není možný. Respektujeme práci jiných designérů, kteří jistě strávili spoustu času hledáním nápadu a času pro grafický návrh jejich designu. Pokud jste takový návrh našli, uděláte nejlépe, když se pokusíte autora kontaktovat a domluvit se na spolupráci přímo s ním.

Jaká je u vás minimální objednávka?

Minimální objednávka individuálního tisku je u nás 40 ks. Tisknout můžeme samozřejmě i pod tuto hranici, avšak cena díky vstupním nákladům zůstane bohužel stejná.

Do jakých zemí výrobky můžete zaslat?

Produkty pro vás zašleme do všech koutů světa. V takovém případě nás neváhejte kontaktovat, určitě však ale je nutné počítat s příplatkem za dopravu.

Je možné vidět ukázku mého designu před samotným tiskem?

Ano! Během procesu výroby s vámi budeme v aktivním kontaktu. Během procesu výroby dat vám zašleme digitální formou návrh, po němž následuje řada dalších s klientskými úpravami. Samotný tisk nezačne dřív, než nebude schválena finální verze návrhu, nicméně fyzické vzorky není možné připravit vzhledem ke složitosti procesu výroby na knihtiskovém stroji.

Je možné již vyrobené výrobky individuální objednávky vrátit/reklamovat?

Již dokončené individuální zakázky není bohužel možné jakkoliv reklamovat či vrátit. Prosíme, projděte si před vytvořením objednávky naše obchodní podmínky pro detailnější informace.

Přijdou mi výrobky již zkompletované?

Standardně výrobky zkompletované nezasíláme. Pokud však chcete, aby vaše výrobky z Tiskovny zkompletované přišly, rádi je pro vás za příplatek zkompletujeme. Pro bližší informace a cenovou nabídku nás neváhejte kontaktovat.